Kanus suerzinęs kultinis graikų režisierius Y. Lanthimos sugrįžta: nekuriu banalių filmų

Stay up to date with the news

Kanus suerzinęs kultinis graikų režisierius Y. Lanthimos sugrįžta: nekuriu banalių filmų

Nuo sausio 26 dienos į Lietuvos kino ekranus atkeliaujančio filmo „Šventojo elnio nužudymas“ neįprastas siužetas nepraslydo pro žiuri akis – Kanuose jis buvo apdovanotas už geriausią scenarijų.

Vėliau Kanų žiuri pirmininkas, ispanų kino režisierius Pedro Almodovaras filmą įtraukė į asmeninį 2017 m. geriausiųjų topą. „Nepatogus, originalus, primenantis geriausius Stanley Kubriko laikus. Nicole Kidman čia žėri taip, kaip kultiniame filme „Plačiai užmerktos akys“, – rašė P. Almodovaras.

Viena garsiausių pasaulio aktorių N.Kidman prisipažino, kad scenarijus ją užhipnotizavo. „Šiame filme teko pamiršti visą vaidinimo patirtį, tiesiog ateiti ir būti. Yorgos sako: prašau, tiesiog nieko nedaryk. Tokius režisieriaus sumanymus įgyvendinti įdomu, bet ir labai sudėtinga“, – teigia N. Kidman.

Savo ankstesniais filmais „Iltinis dantis“ ir „Omaras“ nemažą pasekėjų ratą subūręs Y. Lanthimos nenuspėjamais siužeto vingiais stebina ir naujausiame kūrinyje. Neįprasto humoro ir įtampos kupinas „Šventojo elnio nužudymas“ yra šiuolaikinė senovės graikų mitų apie kaltės atpirkimą interpretacija. Režisierius antikos dramaturgo Euripido mitą stilingai perkelia į šių laikų visuomenę ir sukuria cinišką, bet efektingą mūsų kasdienio gyvenimo tragediją.

Filmo pradžioje piešiamas idiliškas talentingo kardiologo Stiveno, kurį vaidina Colinas Farrellas, jo žmonos Anos (N. Kidman) ir dviejų vaikų – dukters ir sūnaus – gyvenimas. Tačiau kai Stivenas artimuosius supažindina su paslaptingu paaugliu, kurį ėmėsi globoti po šio tėvo mirties, nugludintam šeimos gyvenimui iškyla grėsmė. Stivenui tenka spręsti sudėtingą dilemą, kurioje nėra vieno teisingo pasirinkimo.

„Aš net neįsivaizduoju, kaip apibūdinti šį filmą, – nterviu sakė vienas iš pagrindinių herojų Colinas Farrelas. – Tačiau vien tik mintis dirbti su Y. Lanthimos yra tai, ko visada laukiu. Kine vaidinu 20 metų, tačiau nesutikau nė vieno režisieriaus, kuris būtų toks savitas“, – sako C. Farellas, vaidinęs ir ankstesniame režisieriaus darbe „Omaras“, kuriam greitai buvo priklijuota kultinio etiketė.

Vos pasirodęs didžiuosiuose kino teatrų ekranuose filmas sulaukė kino kritikų dėmesio. „Tai tamsus filmas, kuriame folkloras persodintas į šiuolaikišką aplinką“, – rašo „New York Times“. Vienoje iš recenzijų Y. Lanthimos „Šventojo elnio nužudymas“ dėl atmosferos ir „virpinančios“ kameros lyginamas su daugybę kino apdovanojimų pelniusio režisieriaus Michaelio Haneke darbais „Paslėpta“ ir „Keisti žaidimai“.

Reiklių kritikų vertinimai neskiriami vidutiniams filmams. Tą parodė ir Europos kino apdovanojimai, kur „Šventojo elnio sugrįžimas“ buvo nominuotas geriausio režisieriaus, geriausio aktoriaus ir geriausio scenarijaus kategorijose.

Į Lietuvos kino ekranus kontroversiškas Y. Lanthimos darbas su C. Farrellu ir N. Kidman atkeliauja nuo sausio 26 dienos.

VIDEO: Filmo „Šventojo elnio nužudymas“ anonsasRead More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to toolbar