Facebook začína v news feede uprednostňovať lokálne správy

Stay up to date with the news

Facebook začína v news feede uprednostňovať lokálne správy

Americká spoločnosť Facebook bude na svojej sociálnej sieti uprednostňovať lokálne správy. Novinka sa okamžite spúšťa v Spojených štátoch a v priebehu roka sa rozšíri do viacerých krajín, napísal na svojom účte zakladateľ a šéf firmy Mark Zuckerberg.

Podľa M. Zuckerberga ide o súčasť snahy zapájať ľudí do života ich komunity, uviedol v rozhovore pre The Selma Times-Journal uverejnenom v pondelok, z ktorého cituje agentúra AP.

Ak teda používateľ sleduje miestneho vydavateľa novín, alebo bude niektorý z jeho priateľov zdieľať lokálnu správu, zobrazí sa v novinkovom kanáli vyššie, citovala M. Zuckerberga agentúra Reuters.

Zakladateľ Facebooku tvrdí, že s požiadavkou na lokálne spravodajstvo sa stretol u mnohých ľudí, ktorých stretol na svojej ceste s manželkou po USA. Miestnych zdrojov sa dožadovali ľudia bez ohľadu na veľkosť mesta, v ktorom žijú.

Početné výskumy pritom ukázali, že ľudia, ktorí čítajú správy o dianí vo svojej obci, sa v nej tiež viac angažujú a majú väčšiu snahu ju zlepšovať, povedal denníku M. Zuckerberg.

Šéf Facebooku v poste na sociálnej sieti pripomenul, že v predošlom týždni spustili sériu zmien, ktorá ma v news feede zobrazovať relevantné a overené informácie a potlačiť pochybné zdroje. Používatelia sa na formovaní prostredia majú sami podieľať, keďže stupeň dôveryhodnosti jednotlivých správ a zdrojov budú hodnotiť.

Facebook vykonal zmeny po rozsiahlej kritike, že jeho algoritmy uprednostňujú zavádzajúce správy a dezinformácie.

Medzičasom predstavila sociálna sieť nový news feed, ktorý oddelil príspevky priateľov od obsahu stránok vrátane médií. V základnom zobrazení ukazuje obsah od blízkych ľudí, médiá a značky majú priestor v oddelenom Prieskumníkovi.

Krok vyvolal obavy investorov. Tí sa domnievajú, že ľudia tak budú na Facebooku tráviť menej času, pripomenula agentúra Reuters.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to toolbar